MODERNIZARE UNITĂȚI DE ÎNVĂȚĂMÂNT – COLEGIUL NAȚIONAL ION MAIORESCU

Si clădirea gimnaziului din cadrul Colegiului Național Ion Maiorescu va beneficia de modernizări și dotări. Cel mai probabil, în vacanța de vară, tot mobilierul claselor V-VIII va fi schimbat, în urma finanțării prin PNDL.

Până atunci însă, municipalitatea vrea să facă reparațiile necesare, să schimbe parchetul, jaluzelele, să îmbunătățească iluminatul în sălile de clasa și să facă toate lucrările necesare pentru îmbunătățirea condițiilor de studiu pentru elevii și profesorii maiorescieni.

În acest sens, primarul Nicolae Barbu a avut astăzi o vizită de lucru la CNIM, urmând ca mâine să meargă la o altă unitate de învățământ pentru a stabili toate aceste detalii investiționale.

Menționăm că toate unitățile de învățământ din Giurgiu beneficiază de proiecte de investiții, din diverse surse și că toate acestea vor fi prezentate, pe rând, în postările și materialele PMG.

Ultima modificare: 14.03.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ȘCOALA 8 VA BENEFICIA DE AMPLE LUCRĂRI DE MODERNIZARE